Starší žáci AK Most Suchopárek, Petr a Škaloudová úspěšně startovali v dresu výběru Loun na Eurofestu 2016 v Thumu

         Vždy během první poloviny září se dostává i nadějným závodníkům Atletického klubu Most kategorie staršího žactva více než atraktivní šance účastnit se zajímavého mezinárodního měření sil. Město Louny udržuje již po mnoho let velice úzké vztahy se svými partnerskými městy ve více státech. Každoročně se při společném setkání utkávají děti do 15 let v atletické soutěži. Letos se neúčastnili velice tradiční partneři z Maďarska a tak se v německém Thumu poměřovaly atletické dovednosti atletů slovenského Lučence a sportovců domácích.

         Vedoucí lounského výběru z důvodu menšího počtu svých sportovců tradičně nabízejí možnost účasti i atletům jiných klubů, kteří tak mohou získat více než zajímavou a potřebnou mezinárodní sportovní zkušenost. Sportovní utkání se většinou termínově potkává s Mistrovstvím Čech družstev staršího žactva, kde se závodníci Atletického klubu již tradičně po dobu téměř TŘICETI let více než úspěšně prezentují. V tomto roce se tam výrazně oslabené mostecké celky neprobojovaly a tím se jejich nejlepším členům otevřela možnost odjet s výpravou Loun do německého Thumu.

         Vedoucí lounského výběru ve spolupráci s více kluby Ústeckého kraje velice rád po seznámení s jejich výkony přijal účast hned PĚTI mladých atletů z Mostu. Všichni se připravují v prostředí sportovní 3.základní školy a hned ČTYŘI z nich jsou také žáky atletických tříd této školy. K samotnému klání sportovců tří států nakonec nemohli ze zdravotních důvodů odcestovat dva o rok mladší nadějní vrhači Klára Kubínová a Tomáš Blažek. Dle zcela nadšeného tria účastnících se atletů to pro oba necestující byla velká smůla.

         Všichni tři mostečtí atleti předvedli v Německu velice kvalitní výkony na hranici nebo dokonce za hranicí svých osobních rekordů. Hodně potěšila již samotná účast s atletikou se letos téměř loučící mimořádně talentované o rok mladší Veroniky Škaloudové. Té se nejvíce vydařily skok do výšky a hod oštěpem, v obou disciplínách se dokonce probojovala na stupně vítězů a dva bronzy se pro ni jistě stanou velkou motivací do další přípravy. Vojtěch Petr si také dvakrát vybojoval pozice na stupních vítězů, když i on byl dvakrát bronzový. Hodně potěšil zejména osobním rekordem ve skoku do dálky.

         Výkonnostně nejlepší vystoupení očekávaně předvedl mimořádně fyzicky disponovaný Patrik Suchopárek. Ten ovšem trošku doplatil na ojediněle kvalitní úroveň vrhačských disciplín. Přes skvělý osobní rekord ve vrhu koulí a přes velmi kvalitní výkon v hodu diskem skončil v obou opravdu mimořádně kvalitních soutěžích shodně až na čtvrtých místech! Velkou satisfakcí se však pro něho zcela bezesporu stalo vítězství v jeho nejlepší disciplíně, kterou stále zůstává skok do výšky. Pro Suchopárka start v tomto zajímavém mezinárodním měření sil byl tou nejlepší přípravou na Mistrovství ČR žactva, které proběhne týden po Eurofestu v Jablonci nad Nisou a tam se nadějný mostecký atlet představí přesně v disciplínách, v nichž startoval v Německu!  

Konečné pořadí Eurofestu 2016, výsledky a body atletů AK Most:

1.Erzgebirge 106; 2.Louny 74; 3.Lučenec 62; 4.Erzgebirge II. 40.

80mpř. – 3.Petr 14,0. Výška – 1.Suchopárek 179. Dálka – 3.Petr 513.

Koule/4/ - 4.Suchopárek 13,98. Disk/1/ - 4.Suchopárek 39,25; 7.Petr 26,85.

Výška – 3.Škaloudová 140. Disk/1/ - 5.Škaloudová 16,35.

Oštěp/0,5/ - 3.Škaloudová 24,09.

Suchopárek 11; Petr 5; Škaloudová 5.

                                                                                                                                                                                        autor: Stanislav Peřina