Dorostenec AK Most Tadeáš Procházka vybojoval BRONZOVOU medaili na Mistrovství České republiky v Třinci!!

         Až ve velice vzdáleném Třinci se uskutečnil početně nejvýznamnější vrchol letní termínové listiny atletů. Označení Gigant si právem vysloužilo Mistrovství České republiky jednotlivců v atletice ve věkových kategoriích dorostu/1999-2000/ a juniorů/1997-98/. Po vcelku logických obtížích okolo organizování velice komplikované akce směr severovýchod republiky nabrala také výprava Atletického klubu Most.

         Celkem se v elitním měření sil představilo v dresu mostecké královny sportů kvarteto výkonnostně nejlepších atletů. Do poslední chvíle o nominaci bojovali navíc také junioři – vrhači Daniel Dvořák a Václav Nachlinger. Do výkladní skříně úspěšnosti mosteckých trenérů patří také běžkyně Adéla Civínová, která přestoupila do sousední Bíliny a všestranný Dominik Krivák, kterého atletický život zavál do Slavie Praha.

         Nejvíce se před zahájením soutěže očekávalo od předního vrhače České republiky a Mistra ČR před dvěmi lety Tadeáše Procházky. V průběžných tabulkách ČR na lichotivých příčkách stála také všestranná Kristýna Vrabcová. Dobrou formu před vrcholem sezóny potvrzovala svými výsledky o rok mladší Hana Pavelková. Po víceletém zaměření na běhy na střední a delší tratě se premiérově chystala překvapit své soupeřky ve skokanských disciplínách Sára Malá.

         Hned v úvodní den šampionátu se postarala o nejpříjemnější překvapení nadějná běžkyně Hana Pavelková, která skončila na nepříliš oblíbené v jejím prvním vystoupení na Mistrovství České republiky však vynikajícím místě. Využila pomaleji rozběhlého závodu a přestože za svým osobním rekordem zaostala, patří ji skutečně velice překvapivá ČTVRTÁ pozice! Naopak se v prvních vystoupeních nedařilo Tadeáši Procházkovi, který přes vynikající výkony před mistrovstvím nezapsal zdařený pokus v hodu kladivem a Sáře Malé, které se po vcelku vyrovnaných  výkonech v průběhu sezóny tentokráte příliš nevydařil skok do výšky.

         Druhý den zajímavých soutěží se elitním mosteckým atletům vedlo již výrazně lépe. Nejdříve v mírném dešti po velkém trápení s technikou nakonec Tadeáš Procházka vybojoval skvělé TŘETÍ místo v kouli za skutečně zcela mimořádnou dvojicí nejlepších vrhačů. V prudkém lijáku zaostala za svými letošními výkony ve vrhu koulí Kristýna Vrabcová, které nakonec i přesto jen pár centimetrů chybělo k postupu mezi elitní finálovou osmičku. Přitom stejně jako v halové sezóně by ji zopakování výkonu na úrovni jejího osobního rekordu zajistilo účast na stupních vítězů..V trojskoku se následně velice solidně dařilo Sáře Malé, které pouze velký nedošlap v úvodním pokusu zabránil možná i v postupu do finále… Ale právě v trojskoku Malá jasně dokázala svůj ojedinělý odrazový talent a zřejmě již velmi blízká budoucnost naznačí, jak velké ambice může perspektivní mladá atletka právě v této fyzicky i technicky obtížné disciplíně mít. Závěr mosteckého vystoupení obstarala soutěž v hodu diskem. Po zpoždění díky silnému dešti nastoupil nejdříve Procházka, jehož rozcvičovací pokus na úrovni přibližně 53/!!!/ metrů jasně ukázal, jak výbušný a skvělý atlet v jeho osobě mostecké královně sportů a zřejmě nejen jí vyrůstá! V samotném průběhu velmi kvalitního měření sil, kterému vévodily ojedinělé výkony dvojčat Forejtových z Plzně, se mosteckému bohatýrovi již tolik nedařilo a skončil nakonec výkonem daleko za svými možnostmi jasně i mimo finálovou osmičku… Přitom zopakování pokusu z rozcvičení by Procházkovi zajistilo STŘÍBRO!!! Jako zcela poslední nastoupila ke své soutěži Kristýna Vrabcová. Ta si po více než smolném vrhu koulí alespoň částečně spravila náladu postupem do finále, který ji zaručil velice solidní výkon necelé dva metry z jejím dosavadním diskařským životním maximem…

Celkově si všichni zúčastnění vyslanci Atletického klubu Most i jejich trenéři zaslouží veliké poděkování za vzornou reprezentaci mostecké královny sportů i města Mostu. Jistě i v dalších vrcholech podzimní části hlavní sezóny všichni dokáží svou příslušnost k celostátní špičce svých věkových kategorií.

Výsledky dorostenců AK Most na Mistrovství ČR jednotlivců 2016:

1500m – 4.Pavelková 5:00,48. Výška – 13.Malá 152. Trojskok – 11.Malá 10,65. Koule/3/ - 9.Vrabcová 11,84. Disk/1/ - 8.Vrabcová 34,82.

Koule/5/ - 3.Procházka 15,57. Disk/1,5/ - 10.Procházka 41,23.

Kladivo/5/ - Procházka NM.

         Juniorky/1997-98/:

1500m – 7.Civínová/Bílina/ 5:01,30. 3000m – 3.Civínová 10:43,18.

                                                                                                                                                                                        autor: Stanislav Peřina