Atleti AK Most Patrik Suchopárek a Vojtěch Petr úspěšní na Podzimním víceboji v Žatci

         Druhá polovina září a přelom září a října jsou v termínové listině atletů vyhrazeny krajským a celostátním vyvrcholením soutěží družstev žactva a mládeže. Kromě těchto mimořádně zajímavých měření sil bývá tento čas jinak věnován vícebojům všech možných úrovní od přeborů oddílů a klubů až k Přeborům jednotlivých krajů ČR, kde pořadatelé většinou povolují v míře neomezené start i zájemcům z jiných krajů.

         V tomto roce se zejména starší žactvo Atletického klubu naprosto mimořádně neprobojovalo z krajského přeboru na Mistrovství Čech družstev a tak elitní závodníci této mnoho let nejúspěšnější mostecké věkové kategorie mohou předvést úroveň svých dovedností právě v různých vícebojařských náročných kláních. 

         Týden po velmi dobrém vystoupení na Mistrovství ČR žactva využil nejlepší starší žák Atletického klubu Most a do června také žák atletické třídy 3.základní školy v Mostě nabídky organizátorů z atletického klubu v Žatci ke startu na 1.ročníku Podzimního víceboje. Do nedalekého místa konání ho doprovodil další velice talentovaný atlet a stále ještě žák atletické třídy na sportovní 3.základní škole Vojtěch Petr.

         V příjemném prostředí nedávno vybudovaného příjemného atletického stadionu využili oba mostečtí nadějní sportovci naprosto ideálního atletického počasí k předvedení velice solidních výkonů. Jejich vystoupení se stalo jedním z vrcholů nově zavedené zajímavé atletické soutěže. Ve své věkové kategorii obsadili první dvě místa. Petrovi se nejvíce vydařil skok do dálky a na jeho poměry i sprint a vrh koulí. Suchopárek s výjimkou nezdaru ve skoku dalekém svými výkony zcela zaslouženě poutal pozornost všech účastníků vydařené soutěže. Nejvyšší hodnotu vcelku očekávaně měly v jeho podání výsledky ve skoku do výšky a ve vrhu koulí.

         Pro oba perspektivní mladé atlety to byla ta nejlepší možná příprava na oficiální žákovský víceboj, který má v jejich kategorii podobu devítiboje. Společně s do Žatce nakonec neodcestující Kristýnou Vrabcovou a Veronikou Škaloudovou by své všestranné nadání měli pravděpodobně předvést během druhého říjnového víkendu na jednom z nejhezčích stadionů ČR Na Sletišti v Kladně.

Výsledky Patrika Suchopárka a Vojtěcha Petra na Podzimním víceboji:

Starší žáci/2001-02/ - 5boj/60m-dálka-koule/4/-výška-1000m/:

1.Suchopárek   2671b.(8,0-480-13,65-180-3:26,0/.

2.Petr                        1919b./8,4-504-  9,87-135-3:41,1/.

                                                                                                                                                                                        autor: Stanislav Peřina